Reklama

XIII Zjazd ZOSP RP w gminie podsumował kadencję i wybrał nowe władze

Delegaci Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP spotkali się na XIII Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym. Omówiono działalność z minionych lat, zatwierdzono finanse oraz wybrano prezesa i wiceprezesów na kolejne lata. Zjazd wprowadził także istotne zmiany w pionie operacyjnym oraz wskazał kierunki dalszego rozwoju straży.

Przebieg XIII Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego

W minionych dniach odbył się XIII Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Delegaci omówili działalność organizacji w mijającej kadencji, a także dokonali wyboru władz na kolejne lata.

Wybór prezesa i wiceprezesów

Uczestnicy zjazdu zdecydowali, że funkcję prezesa nadal pełnić będzie dotychczasowa szefowa zarządu, ponownie obdarzona mandatem zaufania do kierowania gminnymi strukturami ZOSP RP. Na stanowiska wiceprezesów wybrani zostali druh Rafał Malec oraz druh Piotr Kamiński.

Zmiany w pionie operacyjnym

Zmiany zaszły także w pionie operacyjnym. Funkcję komendanta objął druh Mariusz Jędrzejas. Po raz pierwszy w historii oddziału utworzono stanowisko zastępcy komendanta, które powierzono druhowi Łukaszowi Włoczkowi. Podczas zjazdu udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi, zwracając uwagę na efekty wieloletniej współpracy i zaangażowania na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Reklama

Środki przeznaczone na bezpieczeństwo i rozwój

W okresie od 18 grudnia 2021 roku do 21 czerwca 2026 roku na działania związane z poprawą bezpieczeństwa, wyposażeniem jednostek oraz rozwijaniem potencjału ratowniczego przeznaczono ponad 16 milionów złotych – wyliczono podczas obrad.

Kierunki dalszej działalności i motto

Przedstawiciele władz oddziału przekazali podziękowania Państwowej Straży Pożarnej, Radzie Gminy, wszystkim jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy, a także instytucjom i partnerom wspierającym realizację wspólnych przedsięwzięć. Zjazd stał się okazją do podsumowania minionych lat działania oraz wyznaczenia dalszych kierunków rozwoju ochotniczego pożarnictwa i wzmacniania systemu bezpieczeństwa lokalnej społeczności. „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – to motto, które nadal będzie przyświecać działaniom druhów w nowej kadencji.

Aplikacja na Androida

Źródło: Materiały własne - dzikieradio.pl Aktualizacja: 24/06/2026 11:18
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo DzikieRadio.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości