Reklama

Zmiany na stanowiskach kierowniczych w miejskich spółkach Żywca

W Żywcu trwają zmiany personalne w miejskich spółkach i instytucjach samorządowych. Dotychczasowi prezesi i dyrektorzy odchodzą na emeryturę, a ich miejsce zajmują nowi liderzy. Miasto wskazuje nowe osoby na kluczowe stanowiska, zapewniając ciągłość i rozwój lokalnych instytucji.

Zmiany kadrowe w miejskich spółkach i instytucjach

W Żywcu szykują się zmiany personalne w miejskich spółkach oraz instytucjach samorządowych. Wynikają z zakończenia wieloletniej pracy zawodowej przez dotychczasowych prezesów i dyrektorów, którzy odchodzą na emeryturę.

Zakończenie pracy dotychczasowych prezesów i dyrektorów

Do końca czerwca swoje obowiązki będą pełnić: dyrektor Muzeum Miejskiego Anna Tuleja, prezes Żywieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Grażyna Kita, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Leszek Kamiński, kierujący spółką od ponad 40 lat, oraz prezes spółki Beskid Jerzy Kliś. Władze miasta podziękowały im za wieloletnią pracę i wkład w rozwój Żywca.

Reklama

Nowe kierownictwo w Żywieckim Towarzystwie Budownictwa Społecznego i MCK

Od 1 lipca funkcję prezesa Żywieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego obejmie Marek Regel, dotychczasowy dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu. W związku z jego odejściem obowiązki dyrektora MCK przejmie Aneta Brasse, co ma zapewnić ciągłość pracy instytucji.

Zmiany w spółce Beskid i Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym

Zmiany nastąpią też w spółce Beskid, której nowym prezesem zostanie Przemysław Sufa-Rajski, do tej pory prokurent i dyrektor naczelny przedsiębiorstwa. Nowym prezesem Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego został Wojciech Rzyczniak, od wielu lat związany ze spółką jako przewodniczący Rady Nadzorczej.

Reklama

Nowa dyrekcja Muzeum Miejskiego i zmiany w Radzie Miejskiej

Stanowisko dyrektora Muzeum Miejskiego po Annie Tulei obejmie Dorota Firlej, wieloletnia kustosz tej placówki. W związku z objęciem nowej funkcji zrezygnowała z mandatu radnej Rady Miejskiej, a jej miejsce w Radzie zajmie Dorota Ormaniec, po formalnym zatwierdzeniu przez Komisarza Wyborczego. Władze miasta pogratulowały wszystkim nowo powołanym prezesom i dyrektorom, życząc im powodzenia, sukcesów zawodowych oraz dobrej pracy na rzecz mieszkańców i dalszego rozwoju Żywca.

Aplikacja na Androida

Źródło: Materiały własne - dzikieradio.pl
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo DzikieRadio.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości