Reklama

Fenomenalny powrót Tymka Kucharczyka w Indy NXT na torze Road America

22/06/2026 07:08

Tymek Kucharczyk przeżył pełen wyzwań weekend, rozpoczynając od problemów z samochodem i kary, która wymusiła start z dalekiej pozycji. Mimo to, Polak systematycznie poprawiał swoje miejsce, by zakończyć rywalizację na podium. Ten sukces zwiększa jego szanse w mistrzostwach i podkreśla jego rosnącą formę w debiutanckim sezonie.

Emocjonujący weekend Tymka Kucharczyka

Od problemów i kar do podium. Fenomenalny wyścig Tymka Kucharczyka na Road America

Polski kierowca Tymek Kucharczyk ma za sobą jeden z najbardziej emocjonujących weekendów w tegorocznym sezonie serii Indy NXT. Rywalizacja na legendarnym torze Road America zaczęła się dla niego od problemów technicznych i kary sportowej, a skończyła miejscem na podium oraz kolejnym cennym wynikiem w walce o mistrzostwo.

Problemy z ustawieniami na Road America

Runda rozgrywana w stanie Wisconsin od startu nie układała się po myśli reprezentanta zespołu HMD Motorsports. Już podczas treningów i kwalifikacji ekipa zmagała się z ustawieniami samochodu, co przełożyło się na słabsze rezultaty i brak realnej możliwości walki o czołowe lokaty.

Reklama

Kara po kwalifikacjach i odległe pole startowe

Sytuację dodatkowo skomplikowała kara nałożona na Polaka za zablokowanie jednego z rywali podczas kwalifikacji. Incydent wydarzył się po przebiciu opony, gdy kierowca próbował bezpiecznie wrócić do alei serwisowej. W konsekwencji do pierwszego wyścigu musiał ruszać dopiero z 14. pola startowego.

Sobotni wyścig i pierwszy awans

Mimo niekorzystnej pozycji startowej Kucharczyk już w sobotę pokazał charakter i dobre tempo. Dzięki skutecznej jeździe oraz konsekwentnemu odrabianiu strat awansował o sześć miejsc, kończąc rywalizację na ósmej pozycji.

Reklama

Niedzielna pogoń i podium po dyskwalifikacji rywala

Prawdziwy popis swoich umiejętności dał dzień później. Do niedzielnego wyścigu Polak ruszał z 16. miejsca, lecz od pierwszych okrążeń rozpoczął widowiskową pogoń za czołówką. Systematycznie wyprzedzał kolejnych rywali i na mecie pojawił się na trzeciej pozycji. Po późniejszej dyskwalifikacji zwycięzcy zawodów został przesunięty na drugie miejsce, dopisując do swojego dorobku kolejne podium w debiutanckim sezonie Indy NXT.

Podsumowanie weekendu i sytuacja w mistrzostwach

– To był bardzo wymagający weekend. Od początku szukaliśmy odpowiednich ustawień i brakowało nam konkurencyjności. Do tego doszła kara po kwalifikacjach, dlatego start z dalszych pozycji nie był łatwy. W drugim wyścigu wszystko zadziałało tak, jak powinno. Mieliśmy świetne tempo i krok po kroku przebijaliśmy się do przodu. Drugie miejsce po takim weekendzie smakuje wyjątkowo – podsumował Tymek Kucharczyk.

Reklama

Zdobyte punkty pozwoliły Polakowi umocnić się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej Indy NXT. Strata do lidera mistrzostw zmniejszyła się do zaledwie sześciu punktów, co zapowiada bardzo interesującą dalszą część sezony. Kolejna runda mistrzostw odbędzie się 4 i 5 lipca na torze Mid-Ohio, gdzie Kucharczyk ponownie będzie walczył o zwycięstwo i kolejne punkty w walce o tytuł.

Aplikacja na Androida

Źródło: CEO Racing Media
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo DzikieRadio.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości