Reklama

Sukces młodego wspinacza Igora Figury w Mistrzostwach Polski

Igor Figura, 16-letni talent wspinaczki sportowej, zdobył wicemistrzostwo Polski w kategorii junior młodszy. Mistrzostwa odbyły się w Bytomiu, a młody zawodnik już przygotowuje się do międzynarodowych zawodów w Austrii i Włoszech. Jego historia to przykład połączenia talentu, ciężkiej pracy oraz pasji do wymagającej wspinaczki z prowadzeniem.

Wicemistrzostwo Polski dla Igora Figury

16-letni Igor Figura z Cięciny odniósł duży sukces podczas Mistrzostw Polski we Wspinaczce Sportowej, które odbyły się 19 czerwca w Bytomiu. Reprezentujący Klub Wysokogórski w Bielsku-Białej zawodnik wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w kategorii junior młodszy we wspinaczce z prowadzeniem.

Starty międzynarodowe i plany na lipiec

To kolejne ważne osiągnięcie młodego sportowca, który od dwóch lat jest w składzie Kadry Narodowej i regularnie reprezentuje Polskę na zawodach międzynarodowych. W lipcu wystartuje w Pucharze Europy w Austrii, a następnie weźmie udział w Mistrzostwach Świata Juniorów we Wspinaczce Sportowej. Impreza odbędzie się we włoskim Arco w dniach od 18 do 25 lipca.

Reklama

Nauka i treningi młodego zawodnika

Sukcesy Igora to wynik nie tylko talentu, ale też dużej pracy, systematyczności i determinacji. Na co dzień jest uczniem pierwszej klasy VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. Łączy naukę z wymagającymi treningami odbywającymi się zarówno w kraju, jak i za granicą, co wymaga dobrej organizacji dnia i wsparcia ze strony szkoły oraz klubu.

Początki i pierwsze trofea

Pierwsze znaczące sukcesy Igor odniósł już w 2021 roku, zdobywając tytuł mistrza województwa śląskiego w kategorii młodzików we wspinaczce z prowadzeniem. Od tamtej pory regularnie potwierdza wysoką formę i utrzymuje czołową pozycję w krajowej rywalizacji.

Reklama

Specjalizacja we wspinaczce z prowadzeniem

Wspinaczka z prowadzeniem, w której specjalizuje się Igor Figura, uchodzi za jedną z najbardziej widowiskowych i wymagających konkurencji wspinaczki sportowej. Zawodnik pokonuje wysoką ścianę, samodzielnie wpinając linę do kolejnych punktów asekuracyjnych. O zwycięstwie decyduje osiągnięcie najwyższego punktu drogi lub dotarcie do jej końca w wyznaczonym czasie.

Zawody w Bytomiu na obiekcie Skarpa

Mistrzostwa rozegrano na nowoczesnym obiekcie wspinaczkowym Skarpa w Bytomiu. Trasy przygotowane dla uczestników miały duży stopień trudności i znaczne przewieszenia, co wymagało od zawodników bardzo dobrej techniki, siły i wytrzymałości.

Reklama

Reakcje regionu i nadchodzące wyzwania

Mieszkańcy Cięciny i całego regionu z dumą śledzą rozwój kariery młodego wspinacza. Zdobycie srebrnego medalu mistrzostw Polski jest kolejnym krokiem na drodze do międzynarodowych sukcesów. Teraz przed Igorem najważniejszy start sezonu – mistrzostwa świata, podczas których będzie reprezentował Polskę w gronie najlepszych młodych zawodników globu. Gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy powodzenia podczas nachodzących zawodów w Austrii i we Włoszech.

Aplikacja na Androida

Źródło: ciecina.eu
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo DzikieRadio.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości