W najbliższy weekend Żywiec stanie się stolicą polskiej muzyki podczas inauguracji 17. edycji Męskiego Grania. Na trzech scenach wystąpią zarówno legendy, jak i młode talenty, a zaplanowano specjalne projekty muzyczne oraz finałowe koncerty z udziałem Męskie Granie Orkiestra 2026.
Męskie Granie 2026 startuje w Żywcu. W najbliższy weekend, 26 i 27 czerwca, miasto po raz kolejny zamieni się w miejsce, do którego zjeżdżają fani polskiej muzyki. To tutaj ruszy 17. edycja trasy, jednego z wydarzeń, które co roku przyciąga publiczność i artystów z bardzo różnych muzycznych światów.
Trasa uchodzi za jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Co roku przyciąga tysiące słuchaczy i wielu czołowych wykonawców, a Żywiec znów otwiera letnią serię koncertów. Organizatorzy stawiają na różnorodność i prezentację szerokiego zestawu artystów.
Inauguracja w tym roku ma rozbudowaną formułę. Zaplanowano wiele koncertów, autorskie projekty oraz występy zarówno dobrze znanych gwiazd, jak i przedstawicieli młodszego pokolenia. Na scenie pojawią się między innymi Sistars, Igo, Mrozu, Vito Bambino, Anna Maria Jopek, Grażyna Łobaszewska, Natalia Przybysz, Ørganek, Raz Dwa Trzy oraz Zalia.
W programie znalazł się projekt „Grechuta Herbuta 2.0” oraz koncert „Tribute to Stanisław Soyka”, przygotowany przez Natalię Przybysz i Smolika. Zapowiedziano też przedsięwzięcie „KULT // PRO8L3M gra Kazik”, które ma zamknąć piątkowy wieczór i będzie jednym z najmocniejszych akcentów dnia.
Na zakończenie sobotnich koncertów wystąpi Męskie Granie Orkiestra 2026. W skład tegorocznej orkiestry wchodzą Igor Herbut, Zalia oraz Vito Bambino. Publiczność usłyszy na żywo najnowszy materiał projektu, w tym single „Nareszcie” i „Tańcz”.
Całość została rozłożona na trzy sceny. Oprócz głównej uczestnicy będą mogli odwiedzić Scenę Ż, na której wystąpią m.in. Wojciech Baranowski, Radio Maria, Leona Krześniak, Ofelia oraz Raz Dwa Trzy. Nowością jest Scena Młodych RADAR Polska, przygotowana we współpracy ze Spotify i ORLEN. To miejsce dla artystów na początku kariery, takich jak Jea Mira, Lotta, Zaleś, Pola Maj oraz Hugo Tarres.
Start trasy w Żywcu jest mocno związany z historią Męskiego Grania – od lat to tu odbywają się pierwsze koncerty. Tegoroczna edycja ma pokazać szerokie spektrum współczesnej polskiej muzyki, od dobrze ugruntowanych zespołów po nowsze odkrycia. Pełny harmonogram koncertów, informacje organizacyjne i sprzedaż biletów dostępne są na oficjalnych stronach Męskie Granie oraz eBilet.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze