Reklama

Orzeł Łękawica stawia na rozwój młodzieży w rezerwach B-klasy

24/06/2026 18:03

Orzeł Łękawica podjął decyzję, że rezerwy od sezonu 2026 2027 wystąpią w B-klasie. To strategiczny krok klubu ukierunkowany na rozwój młodych piłkarzy i budowanie solidnych fundamentów na przyszłość. Dowiedz się, jak zmiany wpłyną na drużynę i jej cele.

 

Decyzja dotycząca drugiego zespołu

Orzeł Łękawica stawia na młodzież. Rezerwy rozpoczną nowy sezon w B-klasie

Władze Orła Łękawica ogłosiły decyzję w sprawie przyszłości drugiego zespołu. Rezerwy dalej będą grać w rozgrywkach ligowych na Żywiecczyźnie, ale od sezonu 2026/2027 wystąpią już na poziomie B-klasy. To część szerszego planu związanego z rozwojem młodych piłkarzy i budowaniem mocnych podstaw pod kolejne lata funkcjonowania klubu.

Podsumowanie minionych rozgrywek

Ostatni sezon w wykonaniu rezerw był bardzo udany. Mimo trudnej sytuacji organizacyjnej po wycofaniu pierwszego zespołu z IV ligi w trakcie rozgrywek młodzi zawodnicy Orła utrzymali wysoki poziom i poradzili sobie w realnie wymagających warunkach. Zakończyli rywalizację na trzecim miejscu w żywieckiej A-klasie, ustępując jedynie Maksymilianowi Cisiec oraz Beskidowi Gilowice.

Reklama

Zmiany przed nowym sezonem

Nowy sezon oznacza dla klubu wyraźne przetasowania. Pierwsza drużyna Orła została zgłoszona do rozgrywek Ligi Okręgowej Skoczowsko-Żywieckiej i właśnie tam będzie reprezentować barwy klubu. Działacze nie chcieli przy tym rezygnować z zespołu rezerw, który traktują jako ważne narzędzie szkoleniowe i etap przygotowania młodych piłkarzy do seniorskiej piłki. Propozycja, by drugi zespół rozpoczął grę w B-klasie, uzyskała akceptację Podokręgu Piłki Nożnej w Żywcu.

Założenia dotyczące rozwoju młodzieży

Trener Dawid Świniański zwraca uwagę, że klub dysponuje liczną grupą młodych zawodników z potencjałem, którym potrzebne są regularne występy i zbieranie doświadczenia meczowego. Gra w B-klasie ma dać juniorom spokojniejsze wejście do futbolu seniorskiego, bez konieczności natychmiastowej rywalizacji na poziomie A-klasy. W Łękawicy liczą, że taki model pozwoli rozwijać młodzież, utrzymać szeroką kadrę w rytmie meczowym oraz skutecznie realizować główny cel pierwszego zespołu, jakim będzie utrzymanie się w lidze okręgowej.

Aplikacja na Androida

Źródło: sportowebeskidy.pl Aktualizacja: 24/06/2026 18:05
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo DzikieRadio.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości