Reklama

Żywieccy modelarze z trzech medali na Mistrzostwach Polski w Złotym Potoku

Reprezentanci Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu zdobyli aż trzy medale podczas 71. Mistrzostw Polski Modeli Pływających Sterowanych Radiem. Wymagające zawody przyciągnęły 80 zawodników z całego kraju. Szczególnie wyróżnił się 10-letni Mateusz Stokłosa ze srebrem w kategorii trimaranów seniorów. Sukcesy potwierdzają rosnącą pozycję żywieckiej sekcji modelarskiej na krajowej arenie.

Występ żywieckich modelarzy na Mistrzostwach Polski

Reprezentanci sekcji modelarskiej Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu wrócili z 71. Mistrzostw Polski Modeli Pływających Sterowanych Radiem z bardzo dobrymi wynikami. Zawody odbyły się w dniach 18ndash;21 czerwca w Złotym Potoku i przyciągnęły czołowych modelarzy z całego kraju. Na starcie stanęło 80 zawodników, którzy wystawili łącznie 160 modeli pływających.

Skład reprezentacji Żywca i liczba zdobytych medali

Żywiec reprezentowało dwóch zawodników. Mimo tak niewielkiej liczby, przywieźli z tej imprezy trzy medale mistrzostw Polski, co dobrze pokazuje ich skuteczność w rywalizacji z dużą grupą uczestników.

Reklama

Srebrny medal Mateusza Stokłosy

Na uwagę zasługuje start 10-letniego Mateusza Stokłosy. Młody zawodnik z Rychwałdu zdobył srebrny medal w kategorii trimaranów seniorów, mierząc się z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi rywalami. Jego udział w zawodach planowano przede wszystkim jako sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata na Węgrzech. Zdobycie srebra pokazało, że do tego startu jest dobrze przygotowany.

Podwójny sukces Bohdana Śliwy

Na podium stanął też Bohdan Śliwa, który wywalczył tytuł mistrza Polski w kategorii modeli żaglowych ndash; trimaranów. Do złotego medalu dołożył brąz w kategorii modeli żaglowych jednokadłubowych, dzięki czemu z mistrzostw wrócił z dwoma krążkami.

Reklama

Znaczenie wyników dla żywieckiej sekcji modelarskiej

Takie osiągnięcia pokazują wysoki poziom szkolenia w sekcji modelarskiej działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. Instruktorzy i zawodnicy od lat pracują na mocną pozycję żywieckiego modelarstwa na arenie krajowej. Dodatkową satysfakcję daje forma młodego Mateusza Stokłosy, który już wkrótce będzie reprezentował Polskę na mistrzostwach świata. Zdobyte medale sprawiły, że żywieccy modelarze znów znaleźli się w gronie najlepszych zawodników w kraju.

Aplikacja na Androida

Źródło: Materiały własne - dzikieradio.pl
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo DzikieRadio.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości