Reklama

Straż Graniczna nakazała 55 cudzoziemcom opuścić Polskę w jednym tygodniu

W ciągu jednego tygodnia czerwca Śląski Oddział Straży Granicznej wydał 55 decyzji zobowiązujących do opuszczenia kraju. Najwięcej z nich dotyczyło obywateli Kolumbii, którzy przebywali w Polsce nielegalnie, łącząc pobyt turystyczny z nieautoryzowaną pracą. Niektóre osoby zignorowały wcześniejsze nakazy, co skutkuje zastosowaniem środków przymusu i umieszczeniem ich w strzeżonych ośrodkach.

Decyzje o opuszczeniu terytorium Polski

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu jednego tygodnia czerwca wydali 55 decyzji zobowiązujących cudzoziemców do opuszczenia terytorium Polski. Osoby objęte postępowaniami mają obowiązek wyjazdu z kraju w terminie do 30 dni i muszą się do tego dostosować, jeśli chcą uniknąć dalszych konsekwencji administracyjnych.

Obywatele Kolumbii wśród kontrolowanych cudzoziemców

Najliczniejszą grupę stanowili obywatele Kolumbii. Podczas kontroli ujawniono 30 osób tej narodowości, które przebywały w Polsce niezgodnie z deklarowanym celem pobytu. Jak ustalili funkcjonariusze, cudzoziemcy korzystali z możliwości pobytu o charakterze turystycznym, a równocześnie podejmowali pracę bez wymaganych zezwoleń. Ten sposób działania jest wprost sprzeczny z warunkami wjazdu i pobytu, na które się powoływali przy przekraczaniu granicy.

Reklama

Powtórne decyzje wobec częsci obywateli Kolumbii

Szczególną uwagę zwróciły przypadki trzech obywateli Kolumbii, którzy wcześniej otrzymali już decyzje zobowiązujące do powrotu. Nie wykonali nałożonego obowiązku i pozostali na terytorium Polski, przez co naruszyli kolejne przepisy dotyczące cudzoziemców i ich pobytu.

Środki przymusu i doprowadzenie do granicy

W takich sytuacjach obowiązujące przepisy przewidują zastosowanie środków prowadzących do przymusowego wykonania decyzji administracyjnych. Wobec wskazanych osób wszczęto procedury mające doprowadzić ich do granicy państwa. Obecnie cudzoziemcy oczekują na realizację tych działań w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców funkcjonujących na terenie kraju, gdzie przebywają do czasu zakończenia wszystkich formalności.

Reklama

Cel prowadzonych kontroli Straży Granicznej

Straż Graniczna informuje, że prowadzone kontrole mają na celu przeciwdziałanie nielegalnemu zatrudnieniu oraz egzekwowanie przepisów dotyczących legalności pobytu i pracy cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Działania tego typu mają ograniczać praktyki omijania prawa migracyjnego i przepisów rynku pracy, z którymi funkcjonariusze straży spotykają się regularnie.

Aplikacja na Androida

Źródło: Materiały własne - dzikieradio.pl
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo DzikieRadio.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości