Reklama

Młodzi piłkarze UKS Lisek Milówka zdobywają drugie miejsce w międzynarodowym turnieju

Ponad 40 zawodników z UKS Lisek Milówka aktywnie rywalizowało w intensywnych rozgrywkach na Słowacji oraz w Polsce. W turnieju Cementár Cup U-10 drużyna z Milówki zajęła zaszczytne drugie miejsce, ustępując tylko czeskiemu SK Vlachovice. Wyróżniono także najlepszych zawodników, co potwierdza wysoki poziom treningów i zaangażowanie młodych piłkarzy.

Piłkarska niedziela pełna emocji

Ponad 40 młodych zawodników UKS Lisek Milówka wzięło udział w intensywnych rozgrywkach piłkarskich, reprezentując klub podczas turniejów odbywających się równocześnie na Słowacji oraz w Istebnej. Młodzi piłkarze pokazali wysoki poziom sportowy, ambitną postawę i duże zaangażowanie, grając w wielu meczach rozgrywanych tego dnia.

Międzynarodowy turniej Cementár Cup U-10

Największy sukces odniosła drużyna prowadzona przez trenera Seweryna Barabasza, która wystąpiła w międzynarodowym turnieju Cementár Cup U-10 w słowackiej miejscowości Horné Srnie. Zespół z Milówki od początku rywalizacji grał odważnie i skutecznie, rywalizując z wymagającymi przeciwnikami z Czech i Słowacji oraz rozgrywając kolejne spotkania z dużą determinacją.

Reklama

Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej

Dobra postawa całej drużyny dała w efekcie drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Lepszy okazał się jedynie czeski zespół SK Vlachovice, który zwyciężył w turnieju i uplasował się przed UKS Lisek Milówka w tabeli końcowej rozgrywek.

Wyróżnienia indywidualne dla zawodników

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli również zawodnicy indywidualni. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny został Mateusz Motyka. Tytuł najlepszego zawodnika całego turnieju otrzymał Oskar Pydych, którego gra została doceniona za waleczność, kreatywność oraz dojrzałość boiskową, pokazywaną w trakcie meczów. To dla niego duże wyróżnienie i mocny sygnał, że jego rozwój idzie w dobrym kierunku.

Reklama

Turniej z okazji 15-lecia klubu Góral Istebna

W tym samym czasie kolejne zespoły UKS Lisek Milówka uczestniczyły w turnieju zorganizowanym z okazji 15-lecia klubu Góral Istebna. Na boiskach rywalizowali młodzicy, orlicy oraz żacy. Grali w przyjaznej atmosferze, bez presji wyniku i bez klasyfikacji końcowej, choć poziom sportowy był wysoki, a rozegrane spotkania stanowiły cenne doświadczenie dla wszystkich uczestników tego wydarzenia.

Przygotowania do turnieju Ryn Cup i podsumowanie dnia

Dla zawodników z Milówki był to też ważny etap przygotowań do zbliżającego się turnieju Ryn Cup, który ma odbyć się na Mazurach, z udziałem około 40 piłkarzy UKS Lisek Milówka rywalizujących z drużynami z Polski oraz Litwy. Ta udana niedziela pokazała, że młodzi zawodnicy z Milówki rozwijają swoje umiejętności i reprezentują klub podczas prestiżowych turniejów krajowych i międzynarodowych.

Aplikacja na Androida

Źródło: UKS LISEK Milówka Aktualizacja: 24/06/2026 16:50
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo DzikieRadio.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości