Reklama

Wyjątkowe spotkanie w Szkole Podstawowej nr 5 w Żywcu z mistrzynią siatkówki

Uczniowie z Żywca mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z Aleksandrą Jagieło, wielokrotną mistrzynią Polski i Europy. W ramach programu Lekcja WF z Mistrzem poznali nie tylko techniki sportowe, ale też historię zawodniczki i jej drogę do sukcesu.

Wyjątkowe sportowe wydarzenie w żywieckiej „Piątce”

W Szkole Podstawowej nr 5 w Żywcu odbyło się szczególne sportowe spotkanie. W ramach programu „Lekcja WF z Mistrzem” uczniowie mieli okazję poznać jedną z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek – Aleksandrę Jagieło.

Mistrzyni Europy dzieli się doświadczeniem

Była reprezentantka Polski, wielokrotna mistrzyni kraju oraz członkini legendarnej drużyny „Złotek”, która sięgnęła po mistrzostwo Europy w 2003 i 2005 roku, poprowadziła zajęcia sportowe dla młodzieży. W trakcie lekcji opowiadała o swoim doświadczeniu i o tym, jak ważna jest dla niej aktywność fizyczna.

Reklama

Inspirująca opowieść o drodze sportowej

Spotkanie było okazją nie tylko do wspólnego treningu, ale też do rozmowy o wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do celu. Aleksandra Jagieło opisała uczniom swoją sportową drogę, codzienną pracę zawodowego sportowca oraz wyzwania związane z osiąganiem sukcesów na najwyższym poziomie. Mówiła o tym wprost, bez idealizowania, pokazując też trudniejsze momenty.

Aktywności ruchowe i sportowa rywalizacja

W programie zajęć znalazły się ćwiczenia ruchowe, elementy sportowej rywalizacji oraz czas na rozmowy z mistrzynią. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali przygotowane zadania i chętnie brali udział w proponowanych formach aktywności, a samo spotkanie przyniosło im sporo emocji i mocne wrażenia, ważne w zwykłym szkolnym dniu.

Reklama

Znaczenie spotkania i organizatorzy wydarzenia

Dla wielu młodych uczestników była to pierwsza okazja do bezpośredniego kontaktu z tak znanym sportowcem. Organizatorzy zwracają uwagę, że takie inicjatywy pokazują młodzieży, iż dzięki systematycznej pracy, determinacji i wierze we własne możliwości można realizować nawet bardzo ambitne marzenia. Społeczność szkolna podziękowała Aleksandrze Jagieło za poświęcony czas, otwartość i energię, a program „Lekcja WF z Mistrzem” został przygotowany przez Polską Siatkówkę, przy wsparciu sponsora wydarzenia, firmy ORLEN.

Aplikacja na Androida

Źródło: Materiały własne - dzikieradio.pl Aktualizacja: 24/06/2026 08:57
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo DzikieRadio.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości