Reklama

MKS Żywiec zdobywa brązowy medal na Ogólnopolskich Czwartkach Lekkoatletycznych w Łodzi

22/06/2026 19:40

Reprezentanci MKS Żywiec pokazali świetną formę podczas finałów Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych 2026. Mimo trudnych warunków pogodowych zdobyli brązowy medal oraz ustanowili nowe rekordy życiowe. Karina Kasza wywalczyła trzecie miejsce w skoku w dal, a Przemysław Pietraszko pobił rekord klubu w biegu na 60 m. To potwierdzenie wysokiego poziomu szkolenia młodych lekkoatletów w Żywcu.

 

Występ MKS Żywiec na finałach w Łodzi

Brązowy medal dla MKS Żywiec podczas Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych!

Reprezentanci MKS Żywiec bardzo dobrze zaprezentowali się podczas finałów Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych 2026 w Łodzi. Mimo upału i temperatur przekraczających 30 stopni Celsjusza młodzi lekkoatleci pokazali charakter, sportową ambicję oraz solidne przygotowanie. Do Żywca wrócili z medalem, rekordami życiowymi i nowym doświadczeniem zdobytym w rywalizacji z zawodnikami z całej Polski.

Brązowy medal Kariny Kaszy

Największy sukces odniosła Karina Kasza z rocznika 2014. W konkursie skoku w dal ze strefy uzyskała wynik 4,99 metra, co dało jej brązowy medal i trzecie miejsce w kraju. To kolejny mocny wynik młodej zawodniczki, która już teraz należy do krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej.

Reklama

Rekord Przemysława Pietraszki

Bardzo udany start zaliczył też Przemysław Pietraszko z rocznika 2016. W biegu na 60 metrów osiągnął czas 8,80 sekundy, ustanawiając nowy rekord życiowy oraz rekord MKS Żywiec w kategorii U12. Ten rezultat dał mu 12. miejsce w Polsce.

Przemysław był jednym z najmłodszych uczestników finałów i rywalizował ze starszymi zawodnikami, co mocno podkreśla jego potencjał sportowy.

Udział Igora Kowalewskiego i wsparcie otoczenia

Cenne doświadczenie zdobył także Igor Kowalewski. Tym razem nie awansował do ścisłego finału, ale zaprezentował ambitną postawę i pokazał, że potrafi utrzymać poziom rywalizacji na ogólnopolskiej imprezie. Słowa uznania kierowane są do trenerki Krystyny Fijak za przygotowanie zawodników oraz trenerki Katarzyny Dobiji z KS Sprint Bielsko-Biała za wsparcie podczas zawodów. Podziękowania dotyczą również rodziców, którzy swoją obecnością i zaangażowaniem wspierali młodych sportowców przez cały wyjazd. Sukcesy osiągnięte w Łodzi są potwierdzeniem poziomu szkolenia lekkoatletycznego w Żywcu.

Aplikacja na Androida

Źródło: Materiały własne - dzikieradio.pl Aktualizacja: 22/06/2026 19:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo DzikieRadio.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości