Reklama

Groźny wypadek w Międzybrodziu Bialskim. Opel uderzył w barierę energochłonną

W poniedziałkowy wieczór na ulicy Żywieckiej w Międzybrodziu Bialskim doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. Jedna z pasażerek, 16-latka, została przewieziona do szpitala, a pozostałe osoby przeszły badania. Policja apeluje o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Wypadek w Międzybrodziu Bialskim

Do groźnego wypadku drogowego doszło w poniedziałkowy wieczór, 22 czerwca, na ulicy Żywieckiej w Międzybrodziu Bialskim. Samochód osobowy, którym jechało sześć osób, uderzył w bariery energochłonne. Jedna z pasażerek trafiła do szpitala.

Wstępne ustalenia policjantów

Z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 20-letni kierowca opla stracił panowanie nad autem, zjechał z toru jazdy i uderzył w zabezpieczenia drogowe. Do zdarzenia doszło około godziny 20.15. Według funkcjonariuszy przyczyną mogło być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Dokładne okoliczności i przebieg wypadku będą jeszcze wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Reklama

Uczestnicy zdarzenia i obrażenia

Oplem podróżowało sześć osób – kierowca i pięcioro nieletnich pasażerów. Obrażenia odniosła 16-letnia dziewczyna, którą przewieziono do szpitala. Pozostałe osoby również zostały przekazane pod opiekę medyczną, gdzie wykonano badania diagnostyczne. Badanie alkomatem na miejscu zdarzenia wykazało, że kierujący był trzeźwy, a policjanci potwierdzili, iż posiadał wymagane uprawnienia do prowadzenia samochodu.

Działania służb na miejscu wypadku

Na miejscu wypadku pracowały zespoły ratownictwa medycznego i policjanci, którzy zabezpieczyli teren i dokumentowali zdarzenie. Wykonywali czynności potrzebne do ustalenia przyczyn oraz przebiegu wypadku. Funkcjonariusze przy tej okazji znów apelują do kierowców o rozwagę na drodze i dostosowywanie prędkości nie tylko do obowiązujących limitów, lecz też do aktualnych warunków jazdy.

Reklama

Apel policji do kierowców

Na bezpieczeństwo podczas jazdy wpływa m.in. stan nawierzchni, widoczność, natężenie ruchu oraz doświadczenie osoby za kierownicą. Policja przypomina, że szczególna odpowiedzialność ciąży na kierowcach przewożących pasażerów, bo każda decyzja na drodze może bezpośrednio odbić się na zdrowiu i życiu osób jadących autem. Mundurowi zwracają uwagę, że chwila nieuwagi albo nadmierna prędkość potrafią skończyć się poważnymi konsekwencjami, a bezpieczne dotarcie do celu powinno być ważniejsze niż oszczędność kilku minut w podrózy.

Aplikacja na Androida

Źródło: Materiały własne - dzikieradio.pl
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo DzikieRadio.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości