Reklama

Sezon Rekordu Bielsko Biała pełen wyzwań i sukcesów w futsalu

Rekord Bielsko-Biała zakończył kolejny wymagający sezon futsalowy zdobyciem Pucharu Polski. Mimo rosnącej konkurencji i zmian kadrowych, drużyna utrzymała miejsce w ścisłej czołówce, walcząc do samego końca w play-off. Nowa hala sportowa i ambitne plany na przyszłość dają kibicom nadzieję na jeszcze lepsze wyniki.

Podsumowanie sezonu Rekordu Bielsko-Biała

Za futsalistami Rekordu Bielsko-Biała wymagający sezon, pełen sportowych wyzwań, ale też powodów do satysfakcji. Mimo rosnącej konkurencji na krajowych parkietach biało-zieloni znów pokazali, że wciąż należą do ścisłej czołówki polskiego futsalu, kończąc rozgrywki ze zdobytym Pucharem Polski.

Rywalizacja ligowa i walka w play-off

Drużyna prowadzona przez hiszpańskiego szkoleniowca Jesusa „Chusa” Lopeza Garcię już w rundzie zasadniczej musiała mocno bić się o miejsce w strefie medalowej Fogo Futsal Ekstraklasy. W półfinale play-off Rekord był bliski wyeliminowania zwycięzcy rundy zasadniczej – Eurobusu Przemyśl. O awansie rywali do finału zadecydowały dopiero rzuty karne. Późniejsza rywalizacja o brązowy medal również nie przyniosła oczekiwanego rezultatu, bo lepszy okazał się Constract Lubawa.

Reklama

Zmiany kadrowe i wzrost poziomu ligi

Prezes klubu Janusz Szymura przypomina, że przed sezonem zespół osłabiły odejścia kluczowych zawodników, takich jak Stefan Rakić i Eric Panes. W tym samym czasie poziom ligowej rywalizacji wyraźnie wzrósł, a czołowe zespoły jeszcze bardziej wzmocniły swoje składy.

Puchar Polski, Superpuchar i cele na przyszłość

Brak miejsca na podium nie przekreśla całych rozgrywek, bo najważniejszym sukcesem była obrona Pucharu Polski. W finałowym dwumeczu bielszczanie odrobili straty z pierwszego spotkania i po wygranej 3:0 w Lubawie po raz drugi z rzędu sięgnęli po krajowe trofeum. „To już dziesiąty kolejny sezon, w którym zdobywamy mistrzostwo Polski lub Puchar Polski. Dzięki temu nieprzerwanie uczestniczymy w meczu o Superpuchar Polski. Przy obecnym systemie rozgrywek i ogromnym natężeniu spotkań taki wynik jest dużym osiągnięciem” – zaznacza Janusz Szymura. Władze Rekordu zapowiadają, że celem na kolejny sezon będzie powrót na ligowe podium i walka o kolejne trofea.

Reklama

Nowa hala i możliwości rozwoju klubu

Minione rozgrywki były dla klubu wyjątkowe także z innego powodu, bo po raz pierwszy drużyna rozgrywała swoje spotkania w nowoczesnej hali przy ulicy Startowej. Obiekt został oficjalnie otwarty pod koniec 2025 roku, a jego budowę sfinansowano z prywatnych środków prezesa Janusza Szymury i firmy Rekord SI, które przeznaczyły na inwestycję 15 mln zł, oraz z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 10 mln zł. Nowoczesna hala to nie tylko arena meczów futsalowych. W obiekcie znajdują się również siłownia oraz sale przeznaczone do prowadzenia treningów i zajęć sportowych. Jak przyznaje prezes klubu, nowe warunki wyraźnie poprawiły komfort organizacji spotkań, frekwencja na trybunach wzrosła nawet trzykrotnie i nowy obiekt otworzył przed Rekordem kolejne możliwości rozwoju, a klub liczy, że w nadchodzącym sezonie kibice będa mieli jeszcze więcej powodów do radości.

Aplikacja na Androida

Źródło: Sportowebeskidy
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo DzikieRadio.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości