Zawodniczka MKS Żywiec Karina Kasza zdobyła brązowy medal w skoku w dal podczas Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Wysoka temperatura i wymagające warunki nie przeszkodziły młodym lekkoatletom w osiągnięciu znakomitych wyników i ustanowieniu rekordów życiowych.
Brązowy medal dla zawodniczki MKS Żywiec w finale Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Młodzi lekkoatleci MKS Żywiec z powodzeniem rywalizowali w finale Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych 2026, który odbył się w Łodzi. Mimo bardzo wymagających warunków atmosferycznych i temperatur przekraczających 30 stopni Celsjusza reprezentanci żywieckiego klubu zaprezentowali wysoki poziom sportowy, sięgając po medal i ustanawiając nowe rekordy życiowe.
Największy sukces odniosła Karina Kasza (rocznik 2014), która w konkursie skoku w dal ze strefy uzyskała wynik 4,99 metra. Tym rezultatem wywalczyła brązowy medal mistrzostw i zajęła trzecie miejsce w Polsce w swojej kategorii wiekowej. To kolejny znakomity występ młodej zawodniczki, potwierdzający jej przynależność do krajowej czołówki.
Bardzo dobrze zaprezentował się również Przemysław Pietraszko (rocznik 2016). W biegu na 60 metrów osiągnął czas 8,80 sekundy, ustanawiając nowy rekord życiowy oraz rekord MKS Żywiec w kategorii U12. Wynik ten dał mu 12. miejsce w kraju. Trzeba dodać, że zawodnik był jednym z najmłodszych uczestników finału i rywalizował ze starszymi od siebie lekkoatletami.
Cenne doświadczenie podczas ogólnopolskiego finału zdobył także Igor Kowalewski (rocznik 2016). Choć tym razem nie udało mu się awansować do ścisłej czołówki, jego występ pokazał duży potencjał oraz możliwości dalszego rozwoju, co w tym wieku ma duże znacznie.
Sukces zawodników to również zasługa trenerki Krystyny Fijak, która po raz kolejny potwierdziła wysoką skuteczność szkolenia młodych talentów w żywieckim klubie. Przedstawiciele MKS Żywiec podziękowali także trenerce Katarzynie Dobiji z KS Sprint Bielsko-Biała za wsparcie, cenne wskazówki oraz doping podczas zawodów.
Wyjazd do Łodzi zakończył się dla żywieckiej ekipy nie tylko medalem, ale też zdobyciem bezcennego doświadczenia w rywalizacji z najlepszymi młodymi lekkoatletami z całej Polski. To kolejny sygnał, że w MKS Żywiec rosną zawodnicy, o których w przyszłości może być jeszcze głośno.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze