Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec

Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec : Informuje

 

 Międzynarodowy Turniej Maroko Blind Football Challenge 2023

Nasz Trener Koordynator, Krzysztof Mrózek, wziął udział w dniach 29-30 czerwca w Międzynarodowym Turnieju Maroko Blind Football Challenge w Casablance jako trener-nawigator. Poniżej zamieszczamy relację Krzyśka z całego wyjazdu oraz kilka zdjęć, które uzupełniają jego opowieść o nowych doświadczeniach.

Jako Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec jesteśmy niezwykle dumni, że posiadamy w naszych szeregach ludzi pełnych pasji i chęci do rozwoju. Zdjęcia z turnieju pochodzą również z oficjalnego profilu Kadry Blind Football Poland.

 Relacja z Turnieju

W Maroku spędziliśmy kilka dni, podczas których rozegraliśmy Międzynarodowy Turniej Towarzyski z udziałem Reprezentacji Maroka oraz Iraku.

Faza Grupowa

W pierwszym etapie turnieju rywalizowaliśmy w systemie każdy z każdym. Naszym pierwszym przeciwnikiem była Reprezentacja Maroka. Po bardzo dobrej grze pokonaliśmy gospodarzy aż 6:0, zdobywając po 3 bramki zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie meczu. Był to zarazem mój debiut w Reprezentacji Polski Blind Footballu jako nawigatora zza bramki przeciwnika.

W drugim meczu tego dnia zmierzyliśmy się z Reprezentacją Iraku. Spotkanie było trudne ze względu na specyficzny sposób gry Irakijczyków, ale nasza jakość pozwoliła na wygraną 2:0.

 Mecz Finałowy

W drugim dniu turnieju odbył się mecz finałowy, do którego zakwalifikowały się dwie najlepsze drużyny z pierwszego dnia. Ponownie zmierzyliśmy się z Reprezentacją Iraku. Mecz przebiegał podobnie jak poprzedniego dnia i zakończył się naszym zwycięstwem 2:0. Wygraliśmy cały Turniej Towarzyski, zdobywając w sumie 10 bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Zawodnicy spisali się znakomicie.

Był to mój pierwszy wyjazd zagraniczny z Reprezentacją Polski w Blind Footballu. Wspomnienia z debiutu i śpiewania hymnu pozostaną na zawsze w mojej głowie. Jestem ogromnie dumny, że mogę być częścią tej niesamowitej ekipy.

Zwiedzanie Akademii Piłkarskiej w Casablance

Podczas wyjazdu miałem również możliwość zwiedzenia jednej z Akademii Piłkarskich w Casablance, która wychowała kilku reprezentantów Maroka. Przyjrzałem się tam aspektom szkolenia i organizacji, które funkcjonują na bardzo wysokim poziomie.

Patronat Medialny : DzikieRadio®

 

Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec: Informacja

Drodzy Kibice,

Z radością przedstawiamy podsumowanie minionego sezonu drużyny Juniorów A1, która rywalizowała w III Lidze na szczeblu Podokręg Żywiec Śląskiego ZPN. Juniorzy Górala Żywiec zakończyli rozgrywki na 5. miejscu, co jest solidnym wynikiem i świadczy o ich zaangażowaniu oraz potencjale.

Głównym celem drużyny jest przygotowanie młodych zawodników do rywalizacji w dorosłej piłce. W minionym sezonie udało się nam zrealizować ten cel – kilku utalentowanych juniorów dołączyło do drużyny seniorów, gdzie z powodzeniem wykorzystali swoje szanse. Ich determinacja i poświęcenie są dowodem na to, że z dumą reprezentują nasz Klub.

Potencjał drużyny jest ogromny. Na nadchodzący sezon stawiamy sobie za cel nie tylko poprawę wyników sportowych, ale przede wszystkim budowanie silnej DRUŻYNY. Chcemy, aby nasi zawodnicy zdobywali nie tylko punkty na boisku, ale także tworzyli wspomnienia, rozwijali swoją pasję i rzetelność oraz angażowali się na rzecz klubu. To wartości, które będą towarzyszyć im przez całe życie.

Trener Marcin Kosiec podsumowuje: „Mamy duży potencjał jako drużyna. Na pewno jednym z celów na przyszłą rundę jest osiągnięcie lepszego wyniku niż ten poprzedni. Chciałbym jednak, aby przede wszystkim powstała tutaj mocna DRUŻYNA, która będzie się wyróżniała nie tylko dobrymi wynikami na boisku, ale także wspomnieniami, pasją, świadomością i zaangażowaniem, które pozostaną z nimi na całe życie.”

🌲🌲🌲

Patronat medialny: Dzikieradio.pl

Aktualności z Klubu Sportowego “Góral 1956 Żywiec” – Najbliższe Wydarzenia!

Ogłoszenie:

Z radością informujemy o nadchodzących wydarzeniach w Klubie Sportowym “Góral 1956 Żywiec”:

Piłka Nożna:

 • 10 lipca 2024, godzina 18:00 – Trening otwarty drużyny seniorów Piłka Nożna na Stadionie Górala Żywiec, ul. Tetmajera 50.
 • 14 lipca 2024, godzina 12:00 – Sparing z LKS Sopotnia na Stadionie Górala Żywiec, ul. Tetmajera 50.
 • 27/28 lipca 2024 – I runda Pucharu Polski na Podokręgu Żywiec, Orzeł II Łękawica.

Młodzież:

 • Grupa Skrzatów (4-6 lat): Treningi wtorki i czwartki o godzinie 16:50 na Stadionie Górala Żywiec, ul. Tetmajera 50.
 • Grupa Orlików (7-10 lat): Treningi wtorki i czwartki o godzinie 18:00 na Stadionie Górala Żywiec, ul. Tetmajera 50.
 • Młodziki, Trampkarze i Juniorzy – Treningi rozpoczną się po 20 lipca, bliższe informacje dostępne po 10 lipca.

Kick Boxing:

 • Harmonogram treningów dostępny na plakacie (w załączeniu):
  • Poniedziałek: 5-6 latki 18:00-19:00.
  • Wtorek: 11-15 latki 17:00-18:00, 16+ 18:00-19:30.
  • Środa: 7-10 latki 16:30-17:30 i 17:30-18:30, 11-15 latki 18:30-19:30.
  • Czwartek: 11-15 latki 17:00-18:00, 16+ 18:00-19:30.
  • Piątek: 11-15 latki 18:30-19:30.

Sekcja Boksu i Sekcja Podnoszenia Ciężarów mają przerwę wakacyjną.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportu do udziału w naszych zajęciach i wydarzeniach! Bądź na bieżąco, śledź naszą stronę i media społecznościowe!

Z poważaniem, Klub Sportowy “Góral 1956 Żywiec”

Drodzy Słuchacze!

Mieliśmy przyjemność gościć na stadionie Klubu Sportowego Góral 1956 Żywiec! Dopięliśmy szczegóły naszej współpracy jako patron medialny i podzieliliśmy się z Wami kilkoma zdjęciami z tego wydarzenia.

Odwiedziliśmy także sale treningowe kickboxingu oraz boksu. Gorąco zachęcamy Was, abyście zajrzeli tam ze swoimi dziećmi – na pewno nie będą się nudzić! Młodzież również znajdzie coś dla siebie.

Serdeczne podziękowania dla pana Michała za udostępnienie terenu!

Pozdrawiamy Was serdecznie i dziękujemy za Wasze wsparcie!


Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i śledzenia kolejnych relacji ze współpracy z Klubem Sportowym Góral 1956 Żywiec. Z nami zawsze będziecie na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami sportowymi i aktywnościami lokalnymi!

Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec: Informacja

Podsumowanie sezonu 2023/2024 – Młodzik Młodszy D2

Zawodnicy z roczników 2012-2015 pod wodzą trenera Przemka zakończyli sezon pełen wyzwań i sukcesów. Dzięki grze zarówno w swojej kategorii „Orlików”, jak i w trudniejszym środowisku, zdobyli cenne doświadczenie.

Treningi i Rozwój:

 • Zima: Dwa razy w tygodniu na hali w Oczkowie.
 • Wiosna: Treningi na orliku przy ul. Tetmajera.
 • Indywidualne wytyczne treningowe od stycznia do kwietnia.

Dzięki intensywnej pracy i świetnej frekwencji na treningach, zawodnicy rozwijali swoje umiejętności i dobrze się bawili.

Zapraszamy! Dołącz do nas, zajęcia są bezpłatne. Kontakt do trenera Przemka: 503 769 608.

Patron Medialny: Dzikieradio.pl

ZAPRASZAMY!!!

Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec: Informuje

Podsumowanie sezonu 2023/2024 – Grupa Orlików

Zakończyliśmy sezon z grupą Orlików, której liczebność wzrosła z 14 do 32 zawodników. Średnio 26-28 zawodników trenowało regularnie, a frekwencja rekordzistów wynosiła 84-96%. Treningi odbywały się dwa razy w tygodniu, a weekendy były zarezerwowane na mecze i turnieje.

Nasi młodzi zawodnicy, zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, rywalizowali w lidze Orlików, osiągając coraz lepsze wyniki przeciwko starszym rocznikom. W okresie zimowym i jesiennym trenowaliśmy w Szkole Podstawowej w Oczkowie oraz na boisku przy ul. Tetmajera, a wiosną i latem na naszych pięknych obiektach.

Zapraszamy rodziców i dzieci do dołączenia do naszej piłkarskiej przygody. Treningi odbywają się bezpłatnie pod okiem trenerów z licencjami UEFA.

Kontakt do trenera: Łukasz: 790 283 071

ZAPRASZAMY!!!

Patron Medialny: Dzikieradio.pl